Центр карєри

Сьогодні в освітньому закладі відбувся захід “Побудова успішної кар’єри” .
 Учасники ділилися цінними порадами щодо кар’єрного розвитку, особистого бренду та ефективного нетворкінгу. Атмосфера натхнення та обміну досвідом зробила цей захід дійсно цікавим!
Здобувачі освіти наблизитися до своїх професійних цілей і впевнились, що попереду ще багато успішних кроків!
З метою допомогти молоді зробити вдалий професійний вибір, кар’єрний радник Славутської філії Шепетівського управління Хмельницького обласного центру зайнятості Наталія ПЕРМІНОВА активно продовжує застосовувати різні форми та методи профорієнтаційної роботи .
Так, сьогодні, 06 червня,  проведено анкетування для здобувачів освіти ліцею стосовно дослідження готовності до майбутнього працевлаштування та налагодження трьохсторонньої співпраці: РОБОТОДАВЕЦЬ – СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ – ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД.
Також ознайомлено з базовим курсом самодопомоги та первинної підтримки в кризових ситуаціях.
Щоб стати успішним, досить зробити вельми небагато з усього того, що в наших силах!
Сьогодні, 22 травня, в освітньому закладі за участі фахівчині Славутської філії Шепетівського управління Хмельницького обласного центру зайнятості Наталії ПЕРМІНОВОЇ відбувся семінар на тему: “Ризики нелегальної трудової міграції”.
Учасники семінару обговорили законодавство України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки нелегальної трудової міграції (шахрайство при працевлаштуванні, економічна експлуатація, торгівля людьми); переваги легального працевлаштування та правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном).
Присутні активно обговорювали переваги та недоліки нелегальної зайнятості, ризики потенційних трудових мігрантів. Крім того, вони отримали інформацію про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людини, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти.
Захід виявився цікавим, повчальним.
23 квітня в ліцеї відбулася робоча зустріч з представниками ПАТ “ГЕБЕРІТ КЕРАМІК ПРОДАКШН”.
У ході зустрічі обговорено налагодження комунікації для подальшої співпраці. Учасники івенту отримали інформацію про відкриті програми з працевлаштування, стажування, проходження практики.
Фахівець кадрової служби підприємства, Катерина ПЕРЕХРЕСТЮК проінформувала щодо специфіки роботи, умов оплати праці, режиму роботи, питання соціальної захищеності, професійного росту тощо.
Також напрацьовано певний план дій стосовно забезпечення найпотужнішого підприємства міста Славути робітничими кадрами. У співпраці вбачаємо розвиток та кадрову стабільність!
Тайм-менеджмент – важлива складова успішної кар’єри. Вчіться мотивувати себе. Внутрішня мотивація (або самомотивація) – це той фактор, який дозволить Вам працювати і використовувати свій час більш ефективно і з більшою віддачею.
Не бійтеся керувати своїм життям! Будьте продуктивними та правильно розподіляйте свій час.
По основних аспектах цього питання здобувачів освіти ознайомила кар’єрний консультант Сніжана Дідушок.
НАШІ ПАРТНЕРИ
Генеральний директор: Зайонц Валерій Миколайович.
Виконавчий директор: Балик Андрій Васильович
Підприємство знаходиться у місті Славута, за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 12.
Послуги: якісне та швидке пошиття одягу за доступними цінами. Досвідчені майстри з радістю допоможуть вам у виборі моделі та тканини, а також нададуть консультації щодо стилю та комбінування різних речей у гарний та стильний образ.
 Асортимент: одяг для жінок, чоловіків та дітей.
“Швейна фабрика Горинь” – це місце, де ви зможете знайти найкращі рішення для свого образу, а також отримати високоякісні послуги пошиття та ремонту одягу.
 Готельно – ресторанний комплекс “Сонет” – прекрасне місце, яке поєднує в собі декілька видів діяльності.
 Заклад, розташований за адресою: Старий Кривин, вулиця Перемоги, 88-А.
 Основна сфера діяльності – це ресторан.
Крім того, заклад є комплексним, і надає  комфортне помешкання.
Компанія ТДВ”СЛАВУТСЬКИЙ РМЗ”
зареєстрована за юридичною адресою Україна, 30000, Хмельницька обл., місто Славута, ВУЛИЦЯ КОЗАЦЬКА, будинок 122А. Керівником компанії є Кучава Нугзар.
Основний вид діяльності
28.93 Виробництво машин і устатковання для виготовлення харчових продуктів і напоїв, перероблення тютюну.

СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО 

Славутська філія Шепетівського управління Хмельницького обласного центру зайнятості.

Керівник: Пономарьов Сергій Іванович

Державна служба зайнятості (далі – Служба) є централізованою системою державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством економіки України.

Основним законодавчим актом, який регулює діяльність Служби, став Закон України «Про зайнятість населення» (№ 803-ХІІ від 01.03.1991). Цей закон визначив соціальні гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю та основні засади діяльності державної служби зайнятості.

З 1 січня 2001 року у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (№ 1533-ІІІ від 02.03.2000) та створенням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття функції виконавчої дирекції Фонду покладені на Державну службу зайнятості. Управління Фондом здійснюється на паритетній основі представниками державної сторони, застрахованих осіб та роботодавців.

На сьогодні Служба є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також  здійснює виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою роботи.

Всі центри зайнятості працюють за єдиною схемою надання послуг. Клієнти можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. У Службі створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому.

Карітас
Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі.
Слово “Карітас” означає воднораз любов і милосердя, співчуття та благодійність.
Понад 30 років мільйони потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу завдяки нашій роботі. Робота Карітасу України сфокусована на 6 основних напрямках:
• Допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі
• Охорона здоров’я
• Допомога людям з особливими потребами
• Соціальні проблеми міграції
• Допомога в надзвичайних ситуаціях
• Розбудова громад
Місія Карітасу України: Розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.
Мета Карітасу України: Розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України, незалежно від національної приналежності чи віросповідання.
Принципи Карітасу України: Ефективність. Доступність. Прозорість.
Карітас України чотири рази ставав переможцем Національного конкурсу «Благодійна Україна» (у 2013, 2014, 2016 та 2017 роках) та є незмінним лідером Національного рейтингу благодійників України протягом 6 років. У 2019 році Карітас України став першим фондом, що тримав Почесну відзнаку Богдана і Варвари Ханенків.Карітас України сьогодні це:
• Понад 40 регіональних організацій у 20 областях України.
• Понад 1 000 співробітників та волонтерів.
• Допомога потребуючим незалежно від віросповідання, етнічного походження, статі чи віку, базуючись на християнських засадах і цінностях.
• Мільйони потребуючих, покращити стан яких змогла матеріальна, соціальна, психологічна та юридична допомога, надана співробітниками Карітасу.
• Комплексний та системний підхід до вирішення соціальних питань: ми не концентруємось на одній чи двох суспільних проблемах, а беремо до уваги їх сукупність, послідовність і потенційні наслідки.
• Висока кваліфікація працівників, постійний професійний розвиток завдяки участі у власних та партнерських тренінгах, семінарах, конференціях; стажування в Україні та за кордоном.
• Наукові підходи у соціальній роботі, власні дослідження проблем медицини, міграції, безробіття, безпритульності, сирітства і вуличного способу життя дітей та молоді, інтеграції людей з інвалідністю тощо.
• Ефективна та практична соціальна і матеріальна допомога, а також активна просвітницька діяльність.
• Багаторічне партнерство як з українськими, так і міжнародними благодійними фондами та громадськими організаціями, державними структурами.
У рамках проєкту USAID «Економічна підтримка України» з січня 2023 року був запущений процес пілотування інструментарію для Центрів розвитку кар’єри (ЦРК). До процесу пілотування долучилися  загалом  221 учасник із 143 закладів освіти, 5 коледжів і 18 університетів . Серед учасників пілотування була і заступник директора з НВихР Марина БОНДАРЧУК.
Інструментарій, над яким працювали кілька років, базується на досвіді двох країн – Марокко та України. Команда Проєкту USAID та залучені консультанти адаптували цей Інструментарій до умов, в яких зараз перебувають українці, наповнили його практиками закладів освіти України, залишили деякі практики Марокко, які можуть стати у нагоді українським ЦРК, та запропонували підходи для подальшого впровадження, як наприклад уніфікація логотипу та оформлення ЦРК для підвищення їх візуальної впізнаваності у будь-якому закладі освіти.https://era-ukraine.org.ua/instrumentcrk/
Побудова кар’єри та професійний розвиток.

З метою формування цінностей життя, навчання цілепокладанню і  розширення перспективи, плануванню професійної кар’єри для здобувачів освіти випускних груп представником центру зайнятості проведено тренінг ” Побудова кар’єри та професійний розвиток”. Під час якого учасники навчились ефективно та результативно формувати мету, будувати плани на майбутнє, що сприятимуть розширенню професійної перспективи. Виконуючи вправи закріпили розуміння абсолютної цінності життя та необхідності планування професійної кар’єри.

6 жовтня 2023 року психологічною службою ліцею для здобувачів освіти ІІ-ІІІ курсу проведено воркшоп «Обери свій шлях до успіху». Метою було сформувати поняття про складові успіху, дати можливість здобувачам освіти впевнитись, що успіх залежить і від власних зусиль, і від співпраці з іншими та сприяти розвитку чітких життєвих орієнтирів. Для підвищення рівня мотивації на шляху до мети використано арт-коучингову техніку «Дерево пізнання».
УСПІХ, на думку учнів, – це уміння досягати мети, вчитись і бути відкритим до всього нового.
7 квітня 2023 року фахівець Славутського управління Хмельницького обласного центру зайнятості Ольга ГОЦЮК провела інформаційний семінар “Техніка пошуку роботи” для здобувачів освіти випускних груп освітнього закладу.
Учасники семінару під час інтерактивного спілкування визначили основні тези для написання резюме. Проаналізували переваги та недоліки пошуку джерел інформації про вакансії і обрали для себе найбільш дієві та результативні. Адже володіння інформацією про актуальні вакансії та «приховані», тобто такі, що з`являться найближчим часом матимуть вагомий результат для подальшого працевлаштування.
При обговоренні дійшли спільного висновку головне, правильно скласти резюме, яке зацікавить потенційного роботодавця. Що ж стосується інформації, то вона має бути перевірена, актуальна і надавати можливість легального і безпечного працевлаштування.

 

Професіоналізм – це гарантія працевлаштування на роботу. Саме тому на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» психологічною службою проведено профорієнтаційне заняття з елементами гри «Професія – спеціальність». Дана ігрова методика спрямована на підвищення в здобувачів освіти рівня усвідомлення таких понять, як спеціалізація в рамках тієї чи іншої професії та розширенню знань,умінь про різноманіття професійної праці. Також здобувачі освіти стали учасниками рольової гри «Співбесіда з роботодавцем», метою якої є вироблення навичок ефективної самопрезентації. Будуй свою професійну кар’єру разом з нами!

Вибір майбутньої професії є важливим крокому у житті кожної людини.  Тому 15 березня 2023 року у прямому ефірі національного телемарафону «Єдині новини» відбувся Всеукраїнський урок з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців і кар’єрних радників для учнів 7-11 класів, наші здобувачі освіти приєдналися до даного заходу, та розмістили матеріал на запропонованому онлайн-ресурсі  . Всеукраїнський урок з профорієнтації є щорічним заходом, який реалізується в межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

В рамках тісної співпраці з Славутським управлінням Шепетівської філії ХОЦЗ представником Ольга Гоцюк сьогодні в освітньому закладі проведено профорієнтаційну зустріч “Формування кар’єрних орієнтацій молоді”.
У ході зустрічі обговорено поняття кар’єри, її типи, фактори та перепони, що впливають на побудову кар’єрного плану, актуалізовано уявлення про себе, як професіонала своєї справи, виявлено приховані особистісні риси та властивості. Фахівець в непересічній формі продемонструвала учасникам те, які бар’єри можуть існувати перед молодими людьми у працевлаштуванні після закінчення закладу професійної освіти за допомогою вправи “Мої можливості”. Обговорено також особливості побудови професійних планів за допомогою технології SMART, визначено, які кар’єрні орієнтації притаманні для молодих осіб вже зараз.
  
Центр професійної кар’єри відзначає День якісної роботи!!!
Або День дій з працевлаштування, який був створений з метою спонукати тих, хто бажає працювати, мислити нестандартно і зосередитися на отриманні роботи, яка не тільки відповідає їх амбіціям, але дозволяє розумно оплачувати рахунки. Цей день проводять у перший понеділок листопада. Саме тому 07 листопада 2022 року відбулося засідання з елементами тренінгу на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» (організатор – практичний психолог – Сніжана ДІДУШОК). Уолт Дісней одного разу сказав: «Якщо ви можете МРІЯТИ, ви можете це ЗРОБИТИ». Даний захід надав чудову можливість вивчити ринок праці та своєрідний поштовх у майбутньому зробити кар’єру своєї мрії

 

 

 

 

 

Положення про Центр професійної карєри

Наказ про створення центру професійної карєри

План Центру професійної карєри

Про профорієнтаційну роботу в 2022 році 

План профорієнтаційної роботи в 2022-2023 н.р.

 

Професіоналізм – це гарантія працевлаштування на роботу. Саме тому на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» психологічною службою проведено профорієнтаційне заняття з елементами гри «Професія – спеціальність». Дана ігрова методика спрямована на підвищення в здобувачів освіти рівня усвідомлення таких понять, як спеціалізація в рамках тієї чи іншої професії та розширенню знань,умінь про різноманіття професійної праці. Також здобувачі освіти стали учасниками рольової гри «Співбесіда з роботодавцем», метою якої є вироблення навичок ефективної самопрезентації. Будуй свою професійну кар’єру разом з нами!