Центр карєри
18 грудня в центрі кар’єри здобувачі освіти ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» мали можливість вдосконалити знання щодо ефективного планування свого робочого часу. Психологинею Іриною АЛЄКСЄЄВОЮ було проведено тренінгове заняття з тайм-менеджменту.
СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО
Славутська філія Шепетівського управління Хмельницького обласного центру зайнятості.
Керівник: Пономарьов Сергій Іванович
Державна служба зайнятості (далі – Служба) є централізованою системою державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством економіки України.
Основним законодавчим актом, який регулює діяльність Служби, став Закон України «Про зайнятість населення» (№ 803-ХІІ від 01.03.1991). Цей закон визначив соціальні гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю та основні засади діяльності державної служби зайнятості.
З 1 січня 2001 року у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (№ 1533-ІІІ від 02.03.2000) та створенням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття функції виконавчої дирекції Фонду покладені на Державну службу зайнятості. Управління Фондом здійснюється на паритетній основі представниками державної сторони, застрахованих осіб та роботодавців.
На сьогодні Служба є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою роботи.
Всі центри зайнятості працюють за єдиною схемою надання послуг. Клієнти можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. У Службі створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому.
Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі.
Слово “Карітас” означає воднораз любов і милосердя, співчуття та благодійність.
Понад 30 років мільйони потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу завдяки нашій роботі. Робота Карітасу України сфокусована на 6 основних напрямках:
• Допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі
• Охорона здоров’я
• Допомога людям з особливими потребами
• Соціальні проблеми міграції
• Допомога в надзвичайних ситуаціях
• Розбудова громад
Місія Карітасу України: Розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.
Мета Карітасу України: Розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України, незалежно від національної приналежності чи віросповідання.
Принципи Карітасу України: Ефективність. Доступність. Прозорість.
Карітас України чотири рази ставав переможцем Національного конкурсу «Благодійна Україна» (у 2013, 2014, 2016 та 2017 роках) та є незмінним лідером Національного рейтингу благодійників України протягом 6 років. У 2019 році Карітас України став першим фондом, що тримав Почесну відзнаку Богдана і Варвари Ханенків.Карітас України сьогодні це:
• Понад 40 регіональних організацій у 20 областях України.
• Понад 1 000 співробітників та волонтерів.
• Допомога потребуючим незалежно від віросповідання, етнічного походження, статі чи віку, базуючись на християнських засадах і цінностях.
• Мільйони потребуючих, покращити стан яких змогла матеріальна, соціальна, психологічна та юридична допомога, надана співробітниками Карітасу.
• Комплексний та системний підхід до вирішення соціальних питань: ми не концентруємось на одній чи двох суспільних проблемах, а беремо до уваги їх сукупність, послідовність і потенційні наслідки.
• Висока кваліфікація працівників, постійний професійний розвиток завдяки участі у власних та партнерських тренінгах, семінарах, конференціях; стажування в Україні та за кордоном.
• Наукові підходи у соціальній роботі, власні дослідження проблем медицини, міграції, безробіття, безпритульності, сирітства і вуличного способу життя дітей та молоді, інтеграції людей з інвалідністю тощо.
• Ефективна та практична соціальна і матеріальна допомога, а також активна просвітницька діяльність.
• Багаторічне партнерство як з українськими, так і міжнародними благодійними фондами та громадськими організаціями, державними структурами.
З метою формування цінностей життя, навчання цілепокладанню і розширення перспективи, плануванню професійної кар’єри для здобувачів освіти випускних груп представником центру зайнятості проведено тренінг ” Побудова кар’єри та професійний розвиток”. Під час якого учасники навчились ефективно та результативно формувати мету, будувати плани на майбутнє, що сприятимуть розширенню професійної перспективи. Виконуючи вправи закріпили розуміння абсолютної цінності життя та необхідності планування професійної кар’єри.
Професіоналізм – це гарантія працевлаштування на роботу. Саме тому на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» психологічною службою проведено профорієнтаційне заняття з елементами гри «Професія – спеціальність». Дана ігрова методика спрямована на підвищення в здобувачів освіти рівня усвідомлення таких понять, як спеціалізація в рамках тієї чи іншої професії та розширенню знань,умінь про різноманіття професійної праці. Також здобувачі освіти стали учасниками рольової гри «Співбесіда з роботодавцем», метою якої є вироблення навичок ефективної самопрезентації. Будуй свою професійну кар’єру разом з нами!
Вибір майбутньої професії є важливим крокому у житті кожної людини. Тому 15 березня 2023 року у прямому ефірі національного телемарафону «Єдині новини» відбувся Всеукраїнський урок з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців і кар’єрних радників для учнів 7-11 класів, наші здобувачі освіти приєдналися до даного заходу, та розмістили матеріал на запропонованому онлайн-ресурсі . Всеукраїнський урок з профорієнтації є щорічним заходом, який реалізується в межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».
Положення про Центр професійної карєри
Наказ про створення центру професійної карєри
План Центру професійної карєри
Про профорієнтаційну роботу в 2022 році
План профорієнтаційної роботи в 2022-2023 н.р.
Професіоналізм – це гарантія працевлаштування на роботу. Саме тому на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» психологічною службою проведено профорієнтаційне заняття з елементами гри «Професія – спеціальність». Дана ігрова методика спрямована на підвищення в здобувачів освіти рівня усвідомлення таких понять, як спеціалізація в рамках тієї чи іншої професії та розширенню знань,умінь про різноманіття професійної праці. Також здобувачі освіти стали учасниками рольової гри «Співбесіда з роботодавцем», метою якої є вироблення навичок ефективної самопрезентації. Будуй свою професійну кар’єру разом з нами!