Центр карєри

У рамках проєкту USAID «Економічна підтримка України» з січня 2023 року був запущений процес пілотування інструментарію для Центрів розвитку кар’єри (ЦРК). До процесу пілотування долучилися  загалом  221 учасник із 143 закладів освіти, 5 коледжів і 18 університетів . Серед учасників пілотування була і заступник директора з НВихР Марина БОНДАРЧУК.
Інструментарій, над яким працювали кілька років, базується на досвіді двох країн – Марокко та України. Команда Проєкту USAID та залучені консультанти адаптували цей Інструментарій до умов, в яких зараз перебувають українці, наповнили його практиками закладів освіти України, залишили деякі практики Марокко, які можуть стати у нагоді українським ЦРК, та запропонували підходи для подальшого впровадження, як наприклад уніфікація логотипу та оформлення ЦРК для підвищення їх візуальної впізнаваності у будь-якому закладі освіти.   https://era-ukraine.org.ua/instrumentcrk/   
Побудова кар’єри та професійний розвиток.

З метою формування цінностей життя, навчання цілепокладанню і  розширення перспективи, плануванню професійної кар’єри для здобувачів освіти випускних груп представником центру зайнятості проведено тренінг ” Побудова кар’єри та професійний розвиток”. Під час якого учасники навчились ефективно та результативно формувати мету, будувати плани на майбутнє, що сприятимуть розширенню професійної перспективи. Виконуючи вправи закріпили розуміння абсолютної цінності життя та необхідності планування професійної кар’єри.

6 жовтня 2023 року психологічною службою ліцею для здобувачів освіти ІІ-ІІІ курсу проведено воркшоп «Обери свій шлях до успіху». Метою було сформувати поняття про складові успіху, дати можливість здобувачам освіти впевнитись, що успіх залежить і від власних зусиль, і від співпраці з іншими та сприяти розвитку чітких життєвих орієнтирів. Для підвищення рівня мотивації на шляху до мети використано арт-коучингову техніку «Дерево пізнання».
УСПІХ, на думку учнів, – це уміння досягати мети, вчитись і бути відкритим до всього нового.
7 квітня 2023 року фахівець Славутського управління Хмельницького обласного центру зайнятості Ольга ГОЦЮК провела інформаційний семінар “Техніка пошуку роботи” для здобувачів освіти випускних груп освітнього закладу.
Учасники семінару під час інтерактивного спілкування визначили основні тези для написання резюме. Проаналізували переваги та недоліки пошуку джерел інформації про вакансії і обрали для себе найбільш дієві та результативні. Адже володіння інформацією про актуальні вакансії та «приховані», тобто такі, що з`являться найближчим часом матимуть вагомий результат для подальшого працевлаштування.
При обговоренні дійшли спільного висновку головне, правильно скласти резюме, яке зацікавить потенційного роботодавця. Що ж стосується інформації, то вона має бути перевірена, актуальна і надавати можливість легального і безпечного працевлаштування.

 

Професіоналізм – це гарантія працевлаштування на роботу. Саме тому на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» психологічною службою проведено профорієнтаційне заняття з елементами гри «Професія – спеціальність». Дана ігрова методика спрямована на підвищення в здобувачів освіти рівня усвідомлення таких понять, як спеціалізація в рамках тієї чи іншої професії та розширенню знань,умінь про різноманіття професійної праці. Також здобувачі освіти стали учасниками рольової гри «Співбесіда з роботодавцем», метою якої є вироблення навичок ефективної самопрезентації. Будуй свою професійну кар’єру разом з нами!

Вибір майбутньої професії є важливим крокому у житті кожної людини.  Тому 15 березня 2023 року у прямому ефірі національного телемарафону «Єдині новини» відбувся Всеукраїнський урок з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців і кар’єрних радників для учнів 7-11 класів, наші здобувачі освіти приєдналися до даного заходу, та розмістили матеріал на запропонованому онлайн-ресурсі  . Всеукраїнський урок з профорієнтації є щорічним заходом, який реалізується в межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

В рамках тісної співпраці з Славутським управлінням Шепетівської філії ХОЦЗ представником Ольга Гоцюк сьогодні в освітньому закладі проведено профорієнтаційну зустріч “Формування кар’єрних орієнтацій молоді”.
У ході зустрічі обговорено поняття кар’єри, її типи, фактори та перепони, що впливають на побудову кар’єрного плану, актуалізовано уявлення про себе, як професіонала своєї справи, виявлено приховані особистісні риси та властивості. Фахівець в непересічній формі продемонструвала учасникам те, які бар’єри можуть існувати перед молодими людьми у працевлаштуванні після закінчення закладу професійної освіти за допомогою вправи “Мої можливості”. Обговорено також особливості побудови професійних планів за допомогою технології SMART, визначено, які кар’єрні орієнтації притаманні для молодих осіб вже зараз.
  
Центр професійної кар’єри відзначає День якісної роботи!!!
Або День дій з працевлаштування, який був створений з метою спонукати тих, хто бажає працювати, мислити нестандартно і зосередитися на отриманні роботи, яка не тільки відповідає їх амбіціям, але дозволяє розумно оплачувати рахунки. Цей день проводять у перший понеділок листопада. Саме тому 07 листопада 2022 року відбулося засідання з елементами тренінгу на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» (організатор – практичний психолог – Сніжана ДІДУШОК). Уолт Дісней одного разу сказав: «Якщо ви можете МРІЯТИ, ви можете це ЗРОБИТИ». Даний захід надав чудову можливість вивчити ринок праці та своєрідний поштовх у майбутньому зробити кар’єру своєї мрії

 

 

 

 

 

Положення про Центр професійної карєри

Наказ про створення центру професійної карєри

План Центру професійної карєри

Про профорієнтаційну роботу в 2022 році 

План профорієнтаційної роботи в 2022-2023 н.р.

 

Професіоналізм – це гарантія працевлаштування на роботу. Саме тому на базі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» психологічною службою проведено профорієнтаційне заняття з елементами гри «Професія – спеціальність». Дана ігрова методика спрямована на підвищення в здобувачів освіти рівня усвідомлення таких понять, як спеціалізація в рамках тієї чи іншої професії та розширенню знань,умінь про різноманіття професійної праці. Також здобувачі освіти стали учасниками рольової гри «Співбесіда з роботодавцем», метою якої є вироблення навичок ефективної самопрезентації. Будуй свою професійну кар’єру разом з нами!