Підготовка та графік проведення НМТ (ЗНО)

НМТ-2025 планують провести за форматом минулого року

У 2025 році

національний мультипредметний тест для вступників до вишів планують провести за форматом 2024 року.

Відповідний законопроєкт, ініційований групою народних депутатів на чолі з головою комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком, зареєстрований у Верховній Раді. Згідно з документом, вступні випробування до закладів вищої освіти у 2025 році мають відбутися за технологією зовнішнього незалежного оцінювання у форматі НМТ.

Планується, що національний мультипредметний тест буде складатися з 4 предметів. Три з них будуть обов’язковими: українська мова, математика та історія України. Ще один предмет учасники мультитесту мають обрати самостійно з переліку: українська література, географія, біологія, фізика, хімія, іноземні (англійська, німецька, французька, іспанська) мови.

У 2024 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування.

НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Модель проведення передбачає, що учасник /учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день: два до перерви та два після неї. На виконання завдань кожного предметного тесту буде відведено по одній годині. https://vintest.org.ua/zno/zno-inform/ 

ТЕСТУВАЛЬНИК на сайті Львівського PЦОЯО              ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ 2023

 

 

Головне про проведення НМТ 2023 року

   

 https://mon.gov.ua/ua/news/nmt-2023-reyestraciya-uchasnikiv-zdijsnyuvatimetsya-do-3-travnya

Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову  атестацію.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи.  Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році.

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика.

Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

 

Вступ 2022

 

У зв’язку з війною на території нашої держави, випускники цьогоріч будуть здавати мультипредметний тест, який включає в себе три предмети: українську мову, математику та історію України. Ознайомитись із орієнтовними завданнями можна за покликанням https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2022/04/NMT_2022_demonstratsijnyj-variant_maket.pdf

РЕЄСТРАЦІЯ на ЗНО розпочинається 1 лютого 2022 року і триватиме до 1 березня 2022 року

Інформацію про те, як зареєструватися для складання ДПА чи ЗНО та що для цього потрібно, ви можете отримати, переглянувши відео https://www.youtube.com/watch?v=vtY2zdPRU7o&t=832s